Mezoterapija

Laiks ir nepielūdzams – tas rit savā gaitā, atstājot pēdas Tavā sejā, ņemot arī palīgus – pilsētas piesārņotais gaiss, tabakas dūmi, moderno tehnoloģiju elektromagnētiskais starojums, rūpnieciski ražotā pārtika utt. Jāpiemin vēl maz novērtētie faktori – nakts miegs – cik ilgi un kādā pozā Tu guli, limfas sastrēgumi (minēts kā galvenais daudzu slimību veicinošiem faktoriem).

Jau Tavā trešajā un ceturtajā desmitgadē sejā parādās krunkas: dziļās deguna-augšlūpas (noslīd gravitācijas rezultātā); „vārnu kājas”; pieres horizontālās; starp uzacīm (saistītas ar mīmiku). Pēc piecdesmit jau gravitācijas ietekme vairāk pamanāma – noslīd plakstiņi un vaigi, parādās dubultzods, krunciņas lūpu apvidū. Par sejas krāsu, ādas sausumu, tonusu vari izlasīt rakstā par Mezoterapiju.

Šoreiz gribu stāstīt par gadījumiem, kad mezoterapija var nepalīdzēt – esi ieradusies Rīgā uz vienu dienu, krunkas pārāk dziļas, nav laika mezoterapijas kursam, efekts nepieciešams jau rīt, plastisko operāciju veikt nevēlies. Ko darīt? Ir risinājums – mezodiegu sejas 3D modelēšanas procedūra (thread lifting)!

Mezodiegu procedūra Rietumos ir salīdzinoši nesen, to radījuši Korejas akupunktūristi. Apvienojot Austrumu tradicionālās akupunktūras zināšanas ar rūpnieciski speciāli apstrādātām tērauda lokanām adatām un ķirurģijā lietotiem polidioksanona diegiem, kas uzsūcas apmēram 1,5 gadu laikā, tika radīta jauna mezodiegu procedūra, rezultātā tiek panākts liftings ar ilgi noturīgu efektu.

Kādas ir mezodiegu procedūras priekšrocības:

 • stimulē kolagēna veidošanos ādā, visaktīvāk pirmajos 2-3 mēn.;
 • aizpilda un nogludina krunkas;
 • paceļ uzacis, augšējo plakstiņu;
 • veido sejas karkasu;
 • uzlabo sejas krāsu, normalizē pigmentāciju;
 • normalizē limfas atteci;
 • atslābina mīmikas krunkas;
 • atjauno sejas kontūru;
 • atjauno un uztur ādas tonusu;
 • samazina audu noslīdējumu sejas vidus un apakšējā trešdaļā.
 • āda netiek griezta, lieto vietējo anestēzija (krēms), nesāpīgi, pēc tam var doties savās gaitās, nākošā dienā lietot ierasto kosmētiku.

Procedūras izmaksas atkarīgas, cik daudz diegu nepieciešams, lai koriģētu problēmas. Katrā gadījumā tiek veikta individuāla kalkulācija. Ja tikai „vārnu kājas” – mezodiegu izmaksas var svārstīties ap 145 EUR , piere ap 215 EUR, nazolabiālā krunka ap 170 EUR , apakšējā sejas trešdaļa – ap 285 EUR. Pie diegu izmaksām vēl jāpieskaita 60 EUR (darbs, anestēzija, vienreizējie materiāli u.c.). Procedūrā tiek izmantoti Prime Lifting Rejuve mezodiegi ar polidioksanonu (PDS)– sejas un ķermeņa 3D modelēšanai.

Vispirms notiek konsultācija ar ārstu – mezoterapeitu, noskaidrojot veselības stāvokli, vajadzības, tad sejas mezoterapija ar hialuronskābes preparātiem, pēc nedēļas – pīlings, vēl pēc nedēļas – mezodiegu 3D sejas modelēšana (dārgas mēbeles taču nenesīsi neremontētā istabā?). Ja esi Rīgā īslaicīgi – mezoterapija un mezodiegu modelēšana 2:1 vienā procedūrā. Individuāla pieeja katram klientam.

Seja, āda ir mūsu zīmols, arī kapitāls – to pamana ikviens sastaptais cilvēks. Sejas āda liecina par tavu veselības stāvokli – gan psihisko, gan fizisko – taviem paradumiem, dzīvesveidu. Skumjas, smiekli, bezgaisa telpas, elektromagnētiskais starojums, smogs, aukstums, karstums, vitamīnu trūkums, smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana utt. – tas parādās tavā sejā. Jā un Laiks (ar lielo burtu!) ir nepielūdzams un atstāj savas pēdas.

Vēl atceries tādu teicienu gandrīz kā tautas parunu – 18 gados tava seja ir tāda, kādu radījis Dievs, 40 gados – kādu tu esi pelnījusi, bet 50 gados – kādu tu esi veidojusi.

Pienāk noteikts vecums – katrai gan tas ir atšķirīgs, kas atkarīgs no iedzimtības, ādas tipa, darba (kaitīgie darba apstākļi – ārā, aukstumā, karstumā vējā, ķīmiskais, elektromagnētiskais piesārņojums utt.) smēķēšana, alkohols, ēšanas paradumi, slimības, medikamenti, sauļošanās – sevišķi solāriju fanes un atkarīgās, hobiji un aizraušanās (bieža peldēšana publiskajos baseinos hlorētā u.c. ķīmiski apstrādātā ūdenī), hormonālā nepietiekamība un svārstības – un sākas ādas novecošanās process.

Ko darīt? Klausīt draudzeņu ieteikumiem – dažādiem, ienirt interneta saitos „smelt informāciju” no pieredzējušām, skriet uz veikalu un pirkt visdārgākos krēmus, veikt botoksa injekcijas, varbūt aizpildīt krunciņas ar filleriem? Kas ir mezoterapija? Kāda atšķirība? Kad to sākt darīt?

14-25 g.v. – vairāk raksturīga taukainā seboreja, akne dažādās stadijās, pazemināta ādas imunitāte, jutīga āda, alerģijas. Šajā vecumā noderīgi aroma pīlingi un mezoterapija ar vitamīnu un mikroelementu kokteiļiem ar mērķi celt imunitāti, atjaunot ādu un noņemt iekaisumu radīto pigmentāciju. Kursa ilgums – individuāls.

25-35 g.v. – ādas sausums pēc solārija, sauļošanās, parādās pirmās mīmikas krunciņas (acis,piere), kā arī atlieku aknes izsitumi – lai šobrīd vērojama tendence „aknes novecošana” – šīs parādības vērojam 35, pat 40 g.v. ieteicama mezoterapija – vitamīni, mikroelementi, hialuronskābe. Biorevitalizācija. Kurss 4-6x un uzturošā terapija 1x 2 mēnešos.

35-45 g.v. – parādās dziļās statiskās (nazolabiālās) un mīmikas krunkas, āda dehidratēta, sausa, jutīga ar pazeminātu tonusu. Mezoterapijas mērķis ir atjaunot hidratāciju (hialuronskābe), revitalizēt un uzlabot mikrocirkulāciju. Kurss 6x – 2x gadā, uzturošā terapija – 1x mēnesī.

45-55 g.v. – plāna āda, redzamas gravitācijas pazīmes – noslīd vaigi, plakstiņi, slikta kakla āda. Svarīgs ir zobu stāvoklis – ja trūkst zobu vai zobi uz laiku tiek atjaunoti, tad sejas stāvoklis var krasi izmainīties šo 2 nedēļu laikā. Mezoterapijas mērķis ir ādas atjaunošana, kompensēt to, ka trūkst. Mezoterapijas kurss (4-5-6 x) 2 – 3x gadā. Šajā vecumā ir jādomā par filleru lietošanu nazolabiālajā krokā, zemžokļa zonā.

55-70 g.v. – arvien vairāk vērojam noslīdējumus, ādā parādās pigmentācijas plankumi, asinsvadu zīmējums, jaunveidojumi. Mezoterapijas mērķis dot ādai to, kā trūkst.

Ja āda ir bāla, sliktu tonusu, plāna, dehidratēta, sausa – nelīdzēs botokss un filleri, arī intensīva krēmu lietošana būs mazefektīva – krēms vienkārši netiek cauri ādas barjerai un neuzsūcas.

Sejas ādai ir vajadzīgi regulāri (vismaz 1x mēnesī) arompīlingi un mezoterapija – katrs adatas dūriens ir impulss ādu uzturēt labā stāvoklī. Vēlos atgādināt par mezoterapijas polivalento iedarbību – kokteiļos lietotā hialuronskābe palīdzēs tavām acīm (uzturēs redzi), matiem (dūrieni ir gar matu robežu). Vajag atcerēties, ka regulāro mezoterapijas kursu nav ieteicams veikt vasarā intensīvās saules radiācijas laikā.

Vēlu visām sievietēm jauku pavasari un sagaidīt vasaru priecīgā noskaņā!

Veselības salona 888 Dr. Liesma Baltā – aromkosmetoloģe, mezoterapijas speciāliste

Cilvēki jau kopš senatnes sapņojuši par mūžīgo jaunību – gludu, starojošu, sārtu seju, tvirtu augumu, meklējuši tās eliksīru. Franču ārsts Mišels Pistors radīja unikālu metodi, apvienojot gan savus atklājumus, gan jau zināmo no tradicionālās ķīniešu adatu terapijas.

Mūsdienās mezoterapija ir labākais pretnovecošanās profilakses līdzeklis – vienkārša estētiskās terapijas metode, kuras galvenais princips ir reti (1x nedēļā!) injicēt minimālas vitamīnu, mikroelementu, antioksidantu devas ādā bojātajā reģionā.

Mezoterapija (darbojas gan bioloģiski aktīvās vielas, gan dūrieni ādā) jūtami samazina ādas grumbas, palīdz tai aktīvi cīnīties ar brīvajiem radikāļiem, nodrošina dabīgu mitrināšanu, būtiski uzlabo ādas elasticitāti un tonusu. Ādā notiek straujāki vielu maiņas procesi, kas aktivizē ādas atjaunošanos, normalizē saistaudu struktūru, kā arī stimulē ādas šūnas, veicinot kolagēna un elastīna ražošanu.

Saskaņā ar mezoterapijas pamatlicēja Dr. Pistora pamatprincipiem – tā ir allopātiska, viegla, parenterāla, polivalenta un reģionalizēta metode:

 • allopātiska – tiek lietoti tradicionālie medicīniskie preparāti;
 • viegla – devas ir daudz (2-3 x!) reizes mazākas kā parasti ārstniecībā lietotās;
 • parenterāli – medikamenti tiek ievadīti ādā vai zem ādas;
 • polivalenta – efektivitāte tiek sasniegta daudzu slimību ārstēšanā;
 • reģionalizēta – tiek injicēts bojātajā apvidū.

Tehniski tas ir pa vidu starp akupunktūru un refleksoterapiju. Iedarbojoties lokāli ar adatas dūrienu un medikamentiem – notiek cilvēka lielākā orgāna – ādas – fiziska stimulācija, tiek stimulēta asins mikrocirkulācija, notiek imūnsistēmas stimulēšana, ādas šūnas saņem enerģiju no ievadītajiem vitamīniem, mikroelementiem, antioksidantiem u.c.

Paralēli lokālajai, notiek arī sistēmiskā iedarbība – tiek uzlabota vispārējā asins cirkulācija, aknu darbība, sirds darbība. Ādai trūkstošo vielu piegāde problēmzonās tiek veikta ar ļoti tievām, īsām adatām 0,1- 1,2 mm dziļumā. Procedūras laikā preparāts tiek ievadīts minimālajā daudzumā tieši ādā, un zāles nonāk tieši tur, kur tās ir vajadzīgas. Injekcijas dziļums ir atkarīgs no procedūras mērķa.

Piemēram, plikgalvības gadījumā izmanto virspusējo preparāta ievadīšanas tehniku. Ādas novecošanas pazīmju likvidācijai un mezoliftingam jeb ādas elastības uzlabošanai un nostiprināšanai produktu ievada ādā 0,1-0,4 cm dziļumā, lokālas aptaukošanas problēmu risināšanai – 1-1,2 cm. Derma, kura izpilda vielas rezerves funkciju, ļauj preparātam absorbēties ļoti mazā daudzumā ilgā laika periodā. Pateicoties savai radniecībai ar noteiktām ādas struktūrām, viela paliek ievadīšanas vietā tik ilgi, kamēr to neiztērēs organisma šūnas. Tas padara procedūru īpaši efektīvu. Mezoterapijas kurss sastāv vidēji no 4-8 procedūrām ar intervālu 7-10 dienas. Savukārt uzturošās procedūras rekomendē veikt 1 reizi 1-3 mēnešos.

Kādos gadījumos mezoterapija var palīdzēt?

 • palīdz samazināt celulītu – ķermeņa konturēšana;
 • sejas mezoliftings;
 • tūskas;
 • lieko tauku nogulsnējumus;
 • pigmenta plankumus;
 • strijas;
 • rētas;
 • novērš matu izkrišanu.

Vai procedūra ir sāpīga?

Pacients sajūt pirmo dūrienu, atkārtotos dūrienus gandrīz nesajūtot – jo sāpju refleksu lokā tiek saņemti vājāki impulsi.

Kāda ir mezoterapijas iedarbība?

Iedarbība ir ātra un ar ilglaicīgu efektu, panākot stāvokļa uzlabošanos!

Estētiskās mezoterapijas piedāvājums mūsu salonā:

Allopecia areata (perēkļveida matu izkrišana)

 • Allopecia areata perēkļveida matu izkrišana pēc staru terapijas
 • Asinsvadu patoloģijas  – venozās, limfātiskā tūska
 • Ādas novecošanās – grumbas, ādas ļenganums – seja, dekoltē zona
 • Siluets – celulīts, lipodistrofijas – lieliski rezultāti iespējami, vispirms izdarot vispārēju ķermeņa masāžu, tad rezultātu nostiprinot ar mezoterapiju!
 • Stress
 • Visa ķermeņa mezoterapija (seja, dekoltē, kājas, ķermenis)