Psihologs
Ieva Muižarāja
“Kad pieņemsi lēmumu par pārmaiņām, tu brīnīsies, ka jutīsi vienlaikus tik daudz drosmes un tik daudz baiļu. Drosmīgs, nobijies…un ļoti dzīvs.” (Brenē Brauna)
Sveicināti!
Ja lasi šos vārdus, tad jau viens liels solis ir sperts savā labā!
Mans vārds ir Ieva Muižarāja un esmu reģistrēta klīniskā psiholoģe, sadarbojos ar «Veselības salonu 888».
Joprojām valda uzskats, ka tikai vāji cilvēki lūdz palīdzību, tomēr es esmu pārliecināta, ka lai lūgtu palīdzību ir vajadzīga ļoti liela drosme. Nebūt nav viegli atzīt, pirmkārt, jau pašam sev, ka ir lietas, ar kurām netiec galā. Un lai saņemtu palīdzību, nāksies vēl kādam “svešam” cilvēkam to atzīt un ielaist viņu tajās vietās, kuras pats esi cītīgi slēpis no sevis un citiem. Šī iemesla dēļ, cilvēki izvēlas vieglāko ceļu, proti, ārēji rada priekšstatu, ka viss ir kārtībā, ka cilvēks vairāk vai mazāk, bet ar visu tiek galā. Arī sevi cilvēks bieži pārliecina, ka viss ir labi, kas iedod mānīgu drošības sajūtu, kā rezultātā cilvēks iekšēji brūk kopā. Nepiepildītās vajadzības nekur nepazūd, tās tikai aug vairumā, kas vienā jaukā dienā liks par sevi manīt vai nu emocionālā vai fiziskā sfērā…un tad to pamanīsi gan cilvēks pats, gan citi.
To visu iespējams risināt, atzīstot sev, ka Tev vajadzīga palīdzība, atbalsts. Visgrūtāk pieņemt citu palīdzību ir cilvēkiem, kas ir ārēji ļoti stipri un kuri vienmēr ir gatavi palīdzēt citiem, taču atceries, ka Tu drīksti lūgt palīdzību! Tev nav jāvar viss! Tādējādi Tu rūpējies par sevi un arī par sev apkārtējiem. Ieguldījums sevī nav greznība, bet nepieciešamība!
Ko tad dara psihologs?
Psihologs caur atbalstu runās ar Tevi par Tavām jūtām, domām, attiecībām, svarīgām vērtībām. Psihologs palīdzēs Tavu situāciju ieraudzīt skaidrāk, no dažādiem skatu punktiem, apzināt Tavus resursus un spēka punktus un būs Tavs atbalsts šajā ceļa posmā.
Pirmajā konsultācijā kopīgi izrunāsim, ko Tu vēlies atrisināt, sasniegt un kādu mērķi izvirzīt. Ja jutīsi, ka esmu Tavs speciālists, tad vienosimies par turpmāko sadarbību, kas var būt sākot no 10 reizēm līdz pat vairākiem mēnešiem, tiekoties 1 reizi nedēļā, konsultāciju ilgums 45-50 min. Iespējamas arī vienas reizes konsultācijas, tomēr Tev jāņem vērā, ka psihologa uzdevums nav sniegt konkrētus padomus, bet gan Tev palīdzēt rast atbildes uz saviem jautājumiem. Maksu par konsultāciju skatīt sadaļā CENU LAPA.
Pie manis var vērsties šādās tēmās:
- personības vai attīstības krīzes;
- smagi dzīves notikumi un ar tiem saistītas krīzes (slimība, tuvinieka nāve u.c.);
- saskarsmes un attiecību problēmas (ar darba kolēģiem, ģimenes locekļiem u.c.);
- grūtības izdarīt izvēles un pieņemt lēmumus (izglītības un karjeras jautājumos u.c.);
- emocionālās grūtības (bailes, nemiers u.c.);
- paaugstināta trauksme, panikas lēkmes;
- pazemināts pašvērtējums;
- līdzatkarīgas attiecības (Līdzatkarība parasti ir tur, kur ir kāds atkarīgais, cilvēks, kurš lieto kādas vielas, ir atkarīgs no azartspēlēm, datora u.tml.);
- emocionālā vai fiziskā vardarbība;
- nomāktība, depresija, pašnāvības domas;
- eksistenciālie jautājumi (dzīves jēga u.c.);
- cilvēki, kuri vēlas uzlabot savu dzīves kvalitāti, izzināt sevi;
- un citām klientam aktuālām tēmām.
Izglītība
- Profesionālā maģistra grāds psiholoģijā, klīniskā psihologa kvalifikācija (Latvijas Universitāte, 2020)
- Sociālo zinātņu bakalaura grāds psiholoģijā (Latvijas Universitāte, 2007)
Papildus esmu apguvusi:
2020.g. Psiholoģiskā novērtēšana ar Vekslera intelekta testu bērniem (WISC-IV). (Latvijas Universitāte). Apliecinājums Nr. 20-2020.
- g. Ahenbaha aptauju lietošana un interpretācijas pirmsskolas, skolas vecuma bērnu un pieaugušo novērtēšanai (ASEBA). (Latvijas Universitāte). Apliecinājums Nr. 20-2020.
- g. Darbs ar pašnāvībām — metodika CAMS (collaborative assessment and management of suicidality). 10,5 astronomiskās stundas. Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”. Apliecība Nr. 2019/47.
- g. Motivējošā intervija. 8 akadēmiskā stundas. Latvijas Psihologu biedrība. Apliecība Nr.AV/12/2019-027.
- g. Psiholoģiskā izpēte un atzinumu veidošana. 8 astronomiskās stundas. Latvijas Psihologu biedrība. Apliecība Nr.ES/03/2019-087.
- g. Krīzes intervence, pilnveides līmenis. 200 astronomiskās stundas. Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”. Apliecība Nr. 21/2019.
- g. Krīzes intervence pamatlīmenis. 44 astronomiskās stundas. Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”. Apliecība Nr. 35/2018.
Darba pieredze:
- No 2020.gada augusta strādāju Nacionālajos Bruņotajos spēkos kā psihologs, kur sniedzu psiholoģiskās konsultācijas un vadu psiholoģiskās nodarbības.
- g. – strādāju kā brīvprātīgais krīzes konsultants pie krīžu tālruņa. Krīžu un konsultāciju centrā “Skalbes”.
- g. – 2020.g. – prakses ietvaros veicu psiholoģisko konsultēšanu un izpētes veikšanu Latvijas Universitātes Psiholoģiskās palīdzības centrā.
Piedāvāju veikt psiholoģisko izpēti un atzinumu sagatavošanu (izņemot, ja atzinums tiks iesniegts tiesvedības procesā)
Psiholoģiskās izpētes (psihodiagnostikas) mērķis ir, izmantojot dažādas psiholoģiskās pārbaudes metodikas, izzināt cilvēka intelektu, personību, emocijas, attiecības.
Psiholoģiskā izpēte pieaugušajiem:
- iegūt personības vadošo emociju, raksturiezīmju, vajadzību, resursu raksturojumu;
- uzzināt par saviem kognitīvajiem procesiem (atmiņa, uzmanība, uztvere, domāšanas īpatnības);
- iepazīt sev raksturīgās saskarsmes īpatnības ar apkārtējiem;
- pieaugušiem pēc VDEĀK pieprasījuma;
- pieaugušiem ar psihiatra nosūtījumu, narkologa nosūtījumu (autovadītāja tiesību atjaunošanas gadījumā).
Kā notiek psiholoģiskā izpēte – psihodiagnostika.
Psiholoģiskā izpēte – psihodiagnostikā jārēķinās ar 3 vizīšu reizēm.
- Pirmajā tikšanās reizē notiek iepazīšanās, izpētes pieprasījuma izzināšana un sākotnējās informācijas ievākšana.
- Otrajā reizē norit izpētes process ar dažādu metožu/testu palīdzību.
- Pēdējā tikšanās reizē klientam tiek sniegta atgriezeniskā saite par izpētes rezultātiem, tiek pārrunāti klientam interesējošie jautājumi saistībā ar izpētes rezultātiem un atzinumu izsniegšana klientam, ja atzinums ir nepieciešams.