Masāža

Woman Receiving Massage

„…Pirms māls nokļuva pie Meistara, tas, gadiem bija atstāts novārtā… kad Meistars varēja ķerties pie radīšanas – viņa gudrās plaukstas, saskaņoti darbojoties,
veidoja brīnišķīgu mākslas darbu. Un tad pienāca brīdis, kad bija tapis Šedevrs. Tā bija brīnišķīga skulptūra, kas  atveidoja cilvēka ķermeni; skulptūra, kas patīkami pārsteidza ar anatomiski proporcionāli veidotu muskuļu  zīmējumu, ar to īpašo grāciju, ko izstaro vienīgi vesels un  lokans cilvēka ķermenis!”

„Saņemt baudu un relaksāciju ir ļoti patīkami, bet ko vēl es iegūšu sev, apmeklējot masāžas seansus?”, gluži dabiski varētu rasties jautājums cilvēkam, kurš ierodas uz šo terapiju pirmo reizi vai tikai apsver šo vajadzību.

Masāža ir īpaša terapija ķermenim, kuru pielieto galvenokārt nevis tādēļ, lai ārstētu sāpošas vietas, bet lai uzturētu no sāpēm brīvu, veselu organismu. Īpaša vērība tiek pievērsta mugurkaulam, tāpēc ka vesels, lokans mugurkauls ir labsajūtas pamats un pasargā no daudzām saslimšanām, kuras mūs piemeklē dzīves laikā. Tāpat kā mēs apmeklējam zobārstu reizi pusgadā, tieši tāpat reizi pusgadā vēlams veikt masāžas kursu, lai pasargātu sevi no iespējamas slimības.

Jau dziļā senatnē mūsu senči masāžu izmantoja kā ārstniecības līdzekli. Masāža ir lieliska vispār atveseļojoša procedūra, kas ātri noņem nogurumu, atjauno darba spējas un rada labu garastāvokli. Masāža ir arī ārstniecisks līdzeklis daudzu slimību novēršanai.

Masāža iedarbojas ne tikai uz ādu, muskuļiem, saitēm un kaulu sistēmu, bet vienlīdz labi ietekmē cilvēka iekšējo pasauli – emocijas, sajūtas. Tiek izšķirti vairāki masāžas veidi, kas savā starpā atšķiras pēc izpildes tehnikas un panāktā efekta.

Mūsu medicīnas salonā mēs jums piedāvājam dažādas  masāžas: ārstniecisko masāžu, ārstniecisko muguras masāžu, klasisko masāžu, klasisko muguras masāžu, kāju masāžu, anticelulīta masāžu, limfodrināžu un sejas masāžu.

Taktila masāža ir ļoti lēna, glaudoša, viegla, relaksējoša masāža, bez mīcīšanas, ko veic maigi iedarbojoties uz ādu. Taktila masāža NAV EROTISKĀ MASĀŽA.  Taktila masāža ir pieskāriens, glāsts, ko var veikt jebkurā vecumā. Taktila masāža ir ieteicama stresainiem cilvēkiem. Šo masāžu  pielietot: rehabilitācijā, bērnu aprūpē, invalīdu aprūpē, vecu ļaužu aprūpē.

Taktila masāžas rezultātā samazinās sāpes,uzlabojās miegs, padziļinās elpošana,paātrinās asinsrite,uzlabojās labsajūta. Taktila masāža ilgst apmēram 1.2-1.5. h

Taktila masāža ir ieteicama:

  • cilvēkiem ar īpašam vajadzībām,
  • smagi slimiem cilvēkiem
  • cilvēkiem spriedzes apstākļos,
  • gados veciem cilvēkiem,
  • bērniem,
  • visiem, kas ir saisti ar stresu, spriedzi un atbildību,
  • cilvēkiem  ar anoreksiju,
  • cilvēkiem ar depresiju,
  • autismam,
  • demencei,
  • UDS (uzmanības deficīta sindroma bērniem),
  • multiplās skleroze slimniekiem,
  • smēķētājiem,
  • bronhiālas astmas slimniekiem,
  • cukura diabēta slimniekiem,
  • premenestruālā sindroma sievietēm,
  • cilvēkiem ar gremošanas traucējumiem.

Slaida un pievilcīga figūra ir katras sievietes sapnis. Diētas, grūtniecība, stress, menopauze un citi dzīves posmi atstāj pēdas netikai mūsu atmiņās, bet arī uz ķermeņa. Viena no lielākajām problēmām ar ko saskaras sievietes ir celulīts.

Celulīts ir tauki, no kuriem nevar atbrīvoties dabiskā ceļā. Celulīts ir gelam līdzīga viela, tas sastāv no taukiem, ūdens un toksiskajām vielām, kas kunkuļiem līdzīgos veidojumos rodas tieši zem ādas.

Lielisks veids kā atbrīvoties no celulīta ir masāža. Anticelulīta masāža izdala no organisma kaitīgās vielas un izdedžus, kā arī normalizē vielmaiņu organismā. Masāžas rezultātā samazinās tauku dziedzeru daudzums organismā un ķermenis kļūst tvirtāks un pievilcīgāks.

Aromterapijas anticelulīta programma :

Celulīts ir tauku nogulsnēšanās un vāju saistaudu problēmas, parasti sievietēm no 14 gadu vecuma.

Celulīta veidošanās iemesli:

1. Tauku sastāvs ir izmainīts (normāli 50% nepiesātinātās un 50% piesātinātās taukskābes);
2. Na un K proporcijas traucējumi – ūdens uzkrājas starpšūnu vidē, tur sakrājas toksīni;
3. Sievietes daudzus darbus dara sēžot – nav iesaistītas kājas, nav limfas un venozās atteces no kājām (nepietiekami savelkas ikru muskulatūra, nav Ahileja un citu cīpslu iestiepuma).
4. Sievietes elpo ar krūtīm, nepietiekami tiek darbināta diafragma, kas darbojas kā limfas atteces sūknis.

Celulīta stadijas:

1. Tūskainā I – uz ķermeņa vēl nav redzama, notiek pastiprināta šķidruma izdale no šūnām, tauku šūnas palielinās, spiež uz asinsvadiem, veidojas tūska. Saņemot ādu krokā – veidojas „apelsīna miziņa”.
2. Tūskainā II – tūska palielinās, limfas kapilāri darbojas 30-40%, šķidrumu cenšas izvadīt venozā sistēma, bet tā netiek galā, fibroblasti veido izmainītas kolagēna šķiedras – cietas, biezas šķiedras ap tauku šūnām, pamazām notiek pāreja un III stadiju;
3. Mikronodulārā stadija – veidojas mikromezgli no tauku šūnām;
4. Makronodulārā stadija – fibrozais celulīts. Saistaudi ir vāji, bet zem tiem tauku kunkuļi, kas redzami ar neapbruņotu aci.
Lai ārstētu 3. un 4. stadiju, vajadzīgs liels darba, laika ieguldījums.

Prorgrammas:

1. etaps – Asinsrites stimulēšana

  • novērst mazkustību,
  • diafragmu kustināt,
  • ādu vajag sasildīt, veicināt asinsriti, tādēļ

Lietojam ēterisko eļļu masāžu
1 – 2 stadijai – 2x nedēļā
3. stadijai – pārdienās;
4. stadijai – masē 5x nedēļā.

2. etaps – Tauku sadalīšana
Jau ar citas grupas ēteriskajām eļļām tiek veikta masāža vai ietīšana – šīs ēteriskās eļļas veicinās tauku šķelšanos.
2. stadijai – 2 procedūras
3. stadijai – 3 procedūras
4. stadijai katru dienu 5-6 dienas – masāža, ietīšana.

3. etaps – Šlaku izvadīšana, limfas atteces uzlabošana
Masāža ar ēteriskajām eļļām, kas veicina limfas atteci.

4. etaps – Ādas reljefa izlīdzināšana
Speciāla ēterisko eļļu kombinācijas, kas atjauno ādas elasticitāti, turgoru, reljefu.

Visos četros etapos starplaikos starp procedūrām mājās kliente ar to pašu ēterisko eļļu maisījumu veic vannu kursu.
* Katrai klientei tiks sagatavoti ēterisko eļļu maisījumi no visaugstākās kvalitātes ēteriskajām eļļām – precīzi, droši, speciāli Jums!

Pilna anticelulīta programma ilgst:

– 1. stadijai – 4 nedēļas;
– 2. stadijai – 5 nedēļas;
– 3. stadijai – 6 nedēļas;
– 4. stadijai – 7 nedēļas.
Šādu programmu būtu ieteicams veikt vismaz 2 x gadā.

Ļoti bieži «ārstniecisko masāžu» salīdzina ar ārstēšanas sistēmas metodi balsta – kustība, īpaši mugurkaula saslimšanu gadījumos. Taču tie kuriem personiski ir nācies saskarties ar masāžu vai runāt ar ārstu – masieri, zina, ka tas nav tā. Ārstniecisko  masāžu praktiski var pielietot bez ierobežojuma – sakiet ārstam, ka Jums sāp sirds vai kuņģis, problēmas ar nierēm vai galvas sāpes – un pilnīgi ir iespējams, ka līdz ar citām ārstniecības metodēm viņš ieteiks vai rekomendēs ārstniecisko masāžu. Šo ārstēšanas metodi pielieto praktiski visos ārstēšanas etapos. Ārstniecisko masāžu, izmanto kā līdzekli, lai atjaunotu darba spēju garīgā un fiziskā paguruma laikā.

Dažreiz pacients domā: “Kam man ārstnieciskā masāža, man tā jau viss sāp. Labāk es pagaidīšu un iziešu kursu vēlāk, kad jutīšos labāk.” Tādu pieeju par pareizu nosaukt nevar, tieši otrādi, jo ātrāk Jūs sāksiet veikt masāžu, jo ātrāk Jūs izveseļosieties. Lieta ir tāda, ka masāžas iedarbībai nav obligāti jābūt tiešai – pietiek masēt kaimiņapgabalus, piemēram, pēc operācijas periodā, lai ātrāk sadzītu. Osteohondrozes ārstēšanas un profilakses gadījumā, radikulīta; sāļu nogulumi, tauku nogulumi, celulīts. Nogurums mugurā un kaklā. Atjaunošana pēc traumām. Tiek izmantoti speciāli krēmi, masēts ar rokām.  Masāža tiek veikta izmantojot klasiskās masāžas paņēmienus.

Šīs masāžas izmaksas arī sedz apdrošināšanas kompānijas.

Sejas masāža  – mūžīgās jaunības noslēpums!

Sejas masāža sniegs relaksāciju, uzlabos asinsriti, ādas krāsu, atslābinās un savilks saspringtos un ļenganos muskuļus, likvidēs sīkās grumbiņas.

Var veikt dažāda veida sejas masāžas : limfodrenāža, hiromasāzā, arommasāža.

Katram klientam individuāla pieeja.

Klasiskā masāža ir ārstniecības metode, kura uz organismu iedarbojas kā mehānisks kairinājums. Šai masāžas veidā galvenais ir masiera saikne ar cilvēku.

Šī masāža ir gan dziednieciska, gan relaksējoša. Izmantojot dažādus paņēmienus -glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu un vibrāciju audi tiek mehāniski kairināti, kas izraisa organisma šķidruma (tie ir limfa, asinis) pārvietošanos līdz ar to veicinot organisma atjaunošanos pēc garīgas un fiziskas slodzes, nostiprina imūnsistēmu.

Šīs masāžas uzdevums ir maksimāli sasniegt muskuļu relaksāciju, uzlabot metaboliskos procesus, uzlabot muskuļu audu elastīgumu, kā arī uzlabot figūru un kopējo tonusu, palēnināt novecošanās procesu.