Psihiatrs
Kad var palīdzēt psihiatrs?
Kādās situācijās var un vajag vērsties pie psihiatra?
Ir gadījumi, ka tikai ar psihologa palīdzību vai draugu un radu atbalsta nepietiek, ka ir nepieciešama arī ārsta-psihiatra konsultācija un ieteikumi, ko un kā labāk darīt, lai atrisinātu radušās problēmas. Diemžēl, sabiedrībā pastāv uzskats, ja griezies pēc palīdzības pie psihiatra, tad ar tevi viss nav kārtībā, bet tas tā nav. Ir situācijas, ka laicīga psihiatra konsultācija un ieteikumi var ļoti veiksmīgi palīdzēt un rast risinājumu cilvēka dzīvē.
Psihiatrs ir ārsts pie kura var vērsties pēc palīdzības, ja ir ilgstoša depresija, nomāktība, trauksme, bezmiegs, bailes, kuras ilgstošā laika periodā nepāriet, vajā, neliek miera un pārvēršas smagās neirozēs, kas stipri ietekmē dzīves kvalitāti.
Bieži cilvēkam ir bailes vērsties pēc palīdzības pie psihiatra jo ir nezināšana, šaubas. Vai tas būs īstais speciālists pie kā vērsties? Vai mani neuzsēdinās uz kaut kādiem medikamentiem, no kuriem es palikšu atkarīgs? Bet atceraties, neviens neko ar varu jums neliks darīt!
Psihiatrs, tāpat kā visi ārsti sāk ar cilvēka diagnosticēšanu, sūdzību un simptomu savākšanu un esošās informācijas apstrādi. Bieži nav iespējams aprakstīt traucējošās, nomācošās sajūtas, tad psihiatram var pastāstīt, kāpēc ir bijusi doma apmeklēt psihiatru – kāda ieteikumi, paša izjūtas. Kad psihiatram rodas vismaz daļējs pacienta apmeklējuma iemesls, ārsts uzdod jautājumus, lai padziļinātāk izprastu konkrēto problēmu, tās iemeslus. Bieži jautājumi var būt diezgan neizprotami, kas var skart jebkuru dzīves sfēru un pirmajā brīdī var šķist, ka jautājumi nav saistīti ar esošo problēmu, bet tā tas van. Jo godīgāk un precīzāk tiks atbildēts uz uzdotajiem jautājumiem, ņemot vērā savas iekšējās izjūtas, jo ārstam būs vieglāk saskatīt problēmas būtību skaidrāk, saprast kopainu un objektīvi izvērtēt pacienta stāvokli.
Kad ārstam kopaina ir skaidra viņš piedāvās problēmas risinājumu. Tie var būt gan ieteikumi meklēt papildus palīdzību pie psihologa, gan medikamekanzona terapija, gan ieteikumi veikt papildus izmeklējumus vai analīzes, mainīt savu ikdienas režīmu un saprast vai būs nepieciešama nākamā vizīte. Pieredze rāda, ka pārsvarā ar vienu vizīti nepietiek, ja cilvēkam ir ilgstošas problēmas un viņš ar tām vēlās tikt galā.
Veselības salonā 888 ( ārstniecības iestādes kods 0100-00880 ) konsultē zinoša ārste – psihiatre Baiba Brokāne – Čekstere ar stāžu, kas ikdienā strādā slimnīcā, kur gūst lielu pieredzi savā ārsta praksē, kas mīl savu profesiju un cenšas palīdzēt visiem saviem pacientiem.
Par pierakstu un sīkāku informāciju var uzzināt zvanot pa tālruni 27088877 vai rakstot vs888@vs888.lv