Helikobaktērija, kur tā atrodas ?

hbakterijaKuņģis (divpadsmitpirkstu zarna) ir tas orgāns, kur visbiežāk nonāk helikobaktērija, kā rezultātā  tiek bojāta kuņģa gļotāda un rodas kuņģa gļotādas iekaisums – gastrīts, kā arī kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, kas savukārt var izraisīt vēzi. Katra cilvēka kuņģa gļotādas ir aizsargātas ar gļotām, kuras veic aizsargfunkciju.

Katrs no mums ēdam atšķirīgi (karsts ēdiens, marinējumi, kūpinājumi, žāvēti produkti utt.), ūdeni dzeram vai nedzeram utt., līdz ar to kuņģa gļotādas aizsardzība bieži vien ir samazināta un helikobaktērija vairojas un aktivizējas, rodas dedzinoša sajūta, sāpes, iekaisumi…un durvis ir vaļā visa veida infekcijām, vīrusiem, arī gripai N1H1

Kā diagnosticēt helikobaktēriju?

Baktēriju var konstatēt, ja izmeklē gastroskopijas  laikā paņemtus gļotādas paraugus. Šāds diagnostikas paņēmiens ir apgrūtinošs, jo jāveic endoskopija. Proti, kuņģī jāievada gastroskops – instruments, kuru tautā trāpīgi sauc par “kobru”. Tātad, caurulīte caur muti ir jāievada līdz kuņģim, tāpēc šis izmeklēšanas veids bieži rada  gan psiholoģiskas gan fiziskas problēmas, jo procedūra ir nepatīkama. “Kobras rīšanas” jeb gastroskopijas metode ir medicīniski sens izmeklēšanas veids.

Pateicoties mūsdienu zinātnes attīstībai, medicīnā lieto jaunu diagnostikas aparatūru Sensitiv Imago, ar kuru komfortabli nosaka baktēriju atrašanos kuņģī un divpadsmitpirkstu zarnā, kas izraisa gļotādas bojājumus, čūlas un onkoloģiju. Organismā var dzīvo ne tikai helikobaktērija, bet vēl daudz un dažādu nelabvēlīgo baktēriju, sēņu un parazītu. Diagnostika ar Sensitiv Imago veic visa kuņģa zarnutrakta izmeklēšanu un nav nepieciešamsa mokošā izmeklēšana ar “kobru”. Sensitiv Imago izmeklēšana nosaka visas nelabvēlīgās baktērijas un ļoti kvalitatīvi arī nosaka ārstēšanu.

Kāpēc baktērija organismā rodas?

Daļēji  tā ir netīro roku slimība – pie helikobaktērijām visvieglāk tikt, neievērojot personīgo higiēnu. Zema ķermeņa imunitāte un bojāta zarnu trakta mikroflora ir labvēlīga vide helikobaktērijai. Katrs no mums, ēdot un dzerot atšķirīgi, veidojam dažādu mikrofloru organismā, kuņģa gļotāda ir labāka vai sliktāka, tas atkarīgs no dzīvesveida un veselības profilakses. Jo labāks gļotādu stāvoklis (imunitāte), jo nav vietas, kur iemājot nelabvēlīgajām baktērijām. Jātiecas uzlabot un uzturēt veselu organismu. Novājinātā, skābā (ph mazāks par 7,4) vidē organismā vairojas jebkuras nelabvēlīgās baktērijas, jo tā ir viņu vide. Mērķis ir uzturēt veselas gļotādas, normālu, jeb sārmainu vidi, kurā nelabvēlīgās baktērijas nedzīvo un nevairojas.

Ko darīt, lai likvidētu helikobaktēriju?

Ja organismā ir atklāta helikobaktērija nekavējoties ir jāsāk uzlabot organisma imunitāti, jālieto antibiotikas. Ir sintezētās, kurām ir blaknes, tās iznīcina arī labvēlīgo mikrofloru, kuru atjaunot ir sarežģīti un ilgstoši. Labākā  metode ir lietot dabīgos antibiotiķus (ķiploku kapsulas, skudru koka mizu, kordicepsu utt.), sorbentu, kas kā švamme savāc atmirstošās gļotādas,  toksīnus un izvada tos no organisma. Ļoti nozīmīgi ir saprast, ka ir jāatjauno labvēlīgo baktēriju daudzums zarnu traktā, lietojot acidofilus labvēlīgās baktērijas. Ja lietojam sintezētās antibiotikas un neatjaunojam mikrofloru, tad pēc neilga laika slimība atkārtosies un iespējams kļūs hroniska, imunitāte pasliktināsies un tas ir jebkādu slimību progresēšanas sākums. Veselība pasliktināsies. Tieši no gļotādu un ādas stāvokļa ir atkarīgs kāda būs organisma funkcija.  Visas slimības sākas no zemas imunitātes, jo aizsardzības trūkuma dēļ progresē vīrusi, mikrobi, sēnes, parazīti.

Jāveic profilakse. Regulāri izmeklējumi ar Sensitiv Jmago nodrošinās ar informāciju par veselības stāvokli un norādīs vajadzīgo ārstēšanas kursu.  Esi gudrs un rīkojies.