30417128Pirmais cēlonis, kāpēc slimo bērni, ir vāja imunā sistēma. Ir iedzimtā imunitāte – ģēnētiski noteikta neuzņēmība pret kādām konkrētām slimībām. Ir iegūtā imunitāte, kas izstrādājas visas dzīves laikā, kas rodas pēc saskares ar slimības izraisītājiem.

Bērnam imunitāte nostiprinās līdz 10 gadu vecumam. Un, lai veicinātu bērna imunitāti ir jālieto vitamīni, zivju eļļa jo sevišķi rudenī, ziemā un pavasarī, kad ir vislielākais vitamīnu trūkums organismā un līdz ar to visneaizsargāta imūnsistēma.

Pie katras saaukstēšanās vai apsārtuša kakla nevajadzētu aizrauties ar ķimiskajiem antibiotiķiem, kas iznīcina organismā ne tikai sliktās baktērijas un vīrusus, bet arī iznīcina organismā dabīgo mikrofloru un kaitīgi ietekmē citus orgānus. Organisms izstrādā imunitāti arī pret zālēm, un tāpēc, ar katru nākamo slimošanu medikamentu deva ir jāpalielina un jāizvēlas spēcīgāks antibiotiķis, kas arvien vairāk noārda imūnsistēmu.

Lai izvairītos no ķīmisko zāļu lietošas laicīgi jāsāk bērnam dot vitamīnus, bioloģiski aktīvas vielas (uztura bagātinātājus). Dabā ir sastopami arī dabīgie antibiotiķi, kas ļoti veiksmīgi veic savu funkciju mūsu organismā – iznīcina patogēno mikrofloru un labi ietekmē gremošanas trakta orgānu darbību.

Bērna imunitāte ir ļoti lielā mērā atkarīga no zarnu trakta darbības. Viņi ēd nepareizi sabalensētu uzturu: par daudz lieto ogļhidrātus un taukus (bulciņas, čipsi, saldumus, frī kartupeļus, ātrās uzkodas  u.tt.) kā arī krāsainos dzērienus un limonādes.

Bērnam ir jāmāca regulāri ēst, lietot pareizi sabalansētu pārtiku, dzert tīru ūdeni, ievērot higiēnu un piekopt aktīvu dzīves veidu, staigājot vai sportojot ārā. Jo vairāk bērns uzturēsies svaigā gaisā, jo stiprināsies viņa īmūnsistēma. Mīļie vecāki, kas viņiem to iemācīs un pastāstīs, ja ne jūs. Protams, ja jūs paši to zināt?

Un, protams, vai jūs to paši darat ? Bērni mācās no mums –  pieaugušajiem. Ja mēs paši esam vieglprātīgi pret savu veselību, tad bērnam būs tieši tāda pati attieksme! Šie ir vieni no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc mūsu bērni slimo.

Jautā!

Palīdzēsim!