slimotCilvēks ļoti bieži nemaz neaizdomājas, kas ir viņa dzīvības un funkcionēšanas galvenais virzīšanas avots. Cilvēka organisms sastāv no dzīvībai nepieciešamiem orgāniem un sistēmām. Orgāni savukārt sastāv no daudzveidīgām šūnām, ja šūnas ir veselas, tad arī pats cilvēks ir vesels.

Vesela cilvēka organismā šūnas aug un dalās, veidojot jaunas šūnas, tad, kad organismam tās ir vajadzīgas. Šis process palīdz organismu uzturēt pie veselības. Reizēm šūnas turpina dalīšanos, kad jaunas šūnas nav vajadzīgas. Tās dalās un aug haotiski, bez kādas kārtības, vai arī, vecās šūnas neiet bojā, tā kā šūnām tas ir jādara.

Lai izvairītos no šī neatgriezeniskā procesa šūnām ir pietiekamā daudzumā jāsaņem enerģija un barības vielas, svarīgākās no tām: skābeklis, koenzīms Q10, C un visi B grupas vitamīni, kā arī Omega 3 taukskābes, minerālvielas un mikroelementi. Regulāri jādzer ūdens un jālieto pareizi sabalansētu pārtiku. Jāuzturas daudz svaigā gaisā un jānodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm. Ja organismā viss būs pietiekamā daudzumā, tad šūnas nesāks haotiski dalīties un vairoties, bet veiks savas funkcijas.

Katram cilvēkam ir svarīgi saprast sistēmu – kā strādā viņa paša organisms un, kādas ir būtiskākās izmaiņas, kas jādara, lai tas atkal būtu vesels. Jāsaprot, kas jālieto no ārstnieciskajiem preparātiem, kas jāmaina savos ēšanas paradumos, veselības aprūpē utt. Cilvēka problēmas nevar atrisināt ar vienu brīnumkapsulu!  Ar to jau nepietiek, ka es zinu, kas man kaiš, ir jādara viss, lai to izārstētu.

Ir jāveic regulāras pārbaudes, jo onkoloģija, sirds-asinsvadu slimības, osteoporoze nerodas vienā dienā, nav tā, ka vakar biju pilnīgi vesels un šodien pēkšņi vēzis.

Lai mūs negaidīti nepārsteigtu ziņa par slimību, ir regulāri jāiet pārbaudīt sava veselība. „Vēzis” ir viena no slimībām, kuru nevar konstatēt cilvēks pats, un kura neizraisa nekādas sāpes vai spazmas sākuma periodā.